Apie klausą

Klausa – viena iš svarbiausių žmogaus jutimo funkcijų, kuri padeda bendrauti ir orientuotis aplinkoje. Klausa yra ne tik girdėjimas, bet ir gebėjimas suvokti žmonių kalbą bei skirti įvairius garsus.

Kas yra nusilpusi klausa?

Klausos susilpnėjimas - girdėjimo ir garso suvokimo sutrikimas vienoje ar abiejose ausyse. Vaikams klausos nusilpimas gali įtakoti kalbos raidą bei gebėjimą mokytis. Suaugusiems klausos susilpnėjimas gali sukelti bendravimo ir socialinių problemų. Nukenčia gyvenimo kokybė, atsiranda sunkumų darbe.

Klausos nusilpimo požymiai

  • Dažnai prašote pakartoti, nes ne viską išgirstate
  • Atrodo, kad kiti žmonės neaiškiai kalba
  • TV garsą nustatote garsiau nei kiti šeimos nariai
  • Negirdite, jei kas nors kalbina ar šneka už nugaros
  • Sunkiau suprantate kalbą triukšmingoje aplinkoje
  • Vengiate trikšmingos aplinkos, ar situacijų, kai reikia bendrauti triukšme

Kaip nustatomas klausos sutrikimas?

Klausos nusilpimo laipsnis priklauso nuo to, kokio stiprumo garsą žmogus girdi skirtinguose dažniuose. Klausos jautrumas nustatomas atliekant audiologinį ištyrimą - audiogramą. Joje nubrėžiama kreivė, kuri atspindi klausos nusilpimą skirtinguose dažniuose. Klausos nusilpimas gali būti lengvo, vidutinio, sunkaus ir gilaus laipsnio.

Klausos nusilpimo laispnis

Klausos sutrikimo tipai

Neurosensorinis klausos sutrikimas – natūralus su amžiumi susijęs procesas. Jis sudaro apie 90% visų klausos sutrikimų. Šio tipo klausos sutrikimas dažniausiai atsiranda dėl vidinės ausies pažeidimo, kurį sukelia: trumpalaikis labai stiprus ar ilgalaikis stiprus garsas, galvos traumos, ligos, augliai, stiprūs ototoksiniai vaistai, įtakos turi ir genetiniai faktoriai.

Kondukcinis klausos sutrikimas atsiranda dėl mechaninės problemos išorinėje arba vidurinėje ausyje, dėl kurių sutrinka garso bangų perdavimas į vidinę ausį.

Kontaktai

Tel.: +370 652 43455
Bažnyčių g. 7-2
Tauragė LT 72258
El.paštas info@otomedika.lt

Darbo laikas: darbo dienomis nuo 10:00 iki 17:00.

 

Įmonės kodas: 304442061

PVM mokėtojo kodas: LT100010642914

A/S LT687044060008134264

Banko kodas: 70440, AB SEB bankas

Registro tvarkytojas: Valstybinė įmonė Registrų centro Tauragės filialas