Klausos aparatai

Klausa – viena iš svarbiausių žmogaus jutimo funkcijų, kuri padeda bendrauti ir orientuotis aplinkoje. Klausa yra ne tik girdėjimas, bet ir gebėjimas suvokti žmonių kalbą bei skirti įvairius garsus.

Kas yra klausos aparatai?

Klausos aparatas – mažas elektroninis prietaisais, nešiojamas už ausies arba ausies landoje, skirtas žmonėms su nusilpusia klausa. Klausos aparatas susideda iš trijų pagrindinių dalių: mikrofono, stiprintuvo ir garsiakalbio. Mikrofonas perduoda garsą klausos aparatui: garso bangas paverčia į elektrinius signalus ir siunčia į stiprintuvą. Stiprintuvas signalus sustiprina ir per garsiakalbį perduoda juo į ausį. Sustiprindamas kai kuriuos garsus, klausos aparatas padeda žmogui girdėti ir suprasti kalbą tyloje ir triukšme.

Kam skirti klausos aparatai?

Klausos aparatai skirti žmonėms, kurių klausos tyrime (audiogramoje) gydytojas nustato vidutinio, sunkaus ar gilaus laipsnio neprigirdėjimą. Klausos protezavimas klausos aparatais taikomas tik tada, kai negalimas arba neefektyvus medikamentinis arba chirurginis gydymas (arba pats žmogus jo atsisako). Klausos aparatai pritaikomi ir vaikams, ir suaugusiems.

Kur įsigyti klausos aparatą?

Klausos aparatus galima įsigyti specializuotuose klausos centruose ir kabinetuose, kuriuose dirba Ausų, nories, gerklės ligų gydytojai arba klausos protezavimo specialistai. 

Kaip išsirinkti klausos aparatą?

Klausos apatatas parenkamas pagal klausos nusilpimo laipsnį, tipą ir paties žmogaus poreikius. Aparatai prijungiami prie kompiuterinės programos ir individualiai suderinami pagal to žmogaus audiogramą. Dažniausiai klausos sutrikimas diagnozuojamas abiejose ausyse, todėl klausos aparatai turi būti dedami ant abiejų ausų. Aparatai kompiuteriu suderinami skirtingai, t.y., dešinysis aparatas stiprina tiek, kiek reikia pagal dešinės ausies nusiplpimo laisnį, o kairysis – pagal kairės ausies.

Įspėjimas

Negalima nešioti ar bandyti užsidėti nesuderinto ar kitam žmogui pritaikyto klausos aparato, nes galite pakenkti savo klausai ar net apkursti. Nekiškite į ausies landą svetimo įdėklo, kištuko ar įausinio klausos aparato, nes ant jų esantys mikroorganizmai gali sukelti odos sudirginimą ar infekciją.

Kontaktai

Tel.: +370 652 43455
Bažnyčių g. 7-2
Tauragė LT 72258
El.paštas info@otomedika.lt

Darbo laikas: darbo dienomis nuo 10:00 iki 17:00.

 

Įmonės kodas: 304442061

PVM mokėtojo kodas: LT100010642914

A/S LT687044060008134264

Banko kodas: 70440, AB SEB bankas

Registro tvarkytojas: Valstybinė įmonė Registrų centro Tauragės filialas